Podívejte se kolik stojí elektřina právě teď.
Nyní pro
Victron, brzy
pro zákazníky dalších značek
Ukázka rozhraní chytrého řízení domácnost od Delta Green

CHYTRÁ DOMÁCNOST OD DELTA GREEN

Díky algoritmu, který sleduje cenu elektřiny i predikci slunečního svitu získáte nejnižší možnou cenu elektřiny na trhu a využijete maximum toho, co vyrobí vaše FVE. Tomuto algoritmu říkáme WaveRider a ovládá celou naši chytrou domácnost.

CHCI TO VYZKOUŠETCHCI VIDĚT REÁLNÉ PŘÍKLADY

Kdo může využívat chytrou domácnost?

Pro domácnosti s FVE (nyní pouze značky Victron, brzy i Solax a další) a alespoň jedním regulovatelným spotřebičem.
(Tepelné čerpadlo / Elektromobil...)

Klikněte na zařízení
pro více informací

PŘEDPOVĚĎ SLUNEČNÍHO SVITU

Waverider umí předpovídat množství slunečního svitu v dalších 24 hodinách a tedy i to, kolik elektřiny vyrobí vaše fotovoltaika. Tuto predikci propojí s předpokládanou cenou elektřiny na spotu a určí, jak naloží s vaší baterií, elektromobilem a dalšími zařízeními ve vaší domácnosti tak, abyste elektřinu ze sítě i z fotovoltaiky využili co nejefektivněji.

CENA ELEKTŘINY

Mění se každou hodinu. Nejčastěji můžeme během 24 hodin registrovat dva peaky, kdy je cena elektřiny vysoká. Je to způsobené kombinací vyšší poptávky a absence výroby elektřiny obnovitelnými zdroji. Čím dál častěji ale křivka cen elektřiny vybočuje z tohoto vzorce. Proto bude čím dál důležitější umět na tyto výkyvy cen reagovat.

ELEKTROMOBIL

Pokud přes den svůj elektromobil používáte, nemůžete ho nabít během poledne za elektřinu z fotovoltaiky a nabíjíte ho pravděpodobně v noci. Waverider najde ty nejvhodnější hodiny, kdy se vám nabití elektromobilu vyplatí nejvíce.

BOJLER

Uživatel si nastaví, kdy chce mít připravenou teplou vodu k užití a Waverider bojler podle toho nahřeje v době, kdy je to cenově nejvýhodnější.

BATERIE

Slouží jako úložiště energie, kterou lze využít dvěma způsoby. Využívat ji pro spotřebu domácnosti nebo ji prodat v podobě přetoků v době, kdy je cena ze sítě drahá.

TOPENÍ

Vytápění domácnosti představuje největší potenciál jak ušetřit, aniž by to bylo poznat na životním komfortu. V zimě, kdy potřebujeme topit nejvíce, se na elektřinu ze slunce spoléhat nemůžeme. Tím spíš je důležité sledovat ceny na spotu a pro vytápění domácnosti vybrat tu dobu, kdy je cena elektřiny ze sítě nejnižší.

KLIMATIZACE

Chladit dům potřebujeme zpravidla tehdy, když slunce praží a fotovoltaika jede na plný výkon. Waverider podle predikce cen elektřiny zhodnotí, zda je výhodnější, pohánět klimatizaci elektřinou z FVE či tuto elektřinu ukládat do baterie pro využití ve večerní špičce a klimatizaci pohánět energií ze sítě, která bývá přes poledne nejlevnější.

PŘEDPOVĚĎ SPOTŘEBY DOMÁCNOSTI

Waverider se na základě vaší spotřeby v každou hodinu dne v posledních týdnech naučí tempo vaší domácnosti a dokáže tak lépe plánovat, kdy je nejvhodnější doba pro vytopení domácnosti, nabití elektroauta nebo nabití či vybití baterie tak, abyste to nepocítili na svém životním komfortu.

ZA VÝKUP PŘETOKŮ Z FOTOVOLTAIKY ZÍSKÁVÁ O 300 KČ MĚSÍČNĚ VÍCE

Většina zákazníků prodává přetoky z fotovoltaické elektrárny v době, kdy FVE elektřinu vyrábí, ale její cena je tudíž nejnižší z celého dne. Díky platformě Waverider naši zákazníci přesunuli prodej přetoků do jiné hodiny a získali více peněz.

Přečíst článek

MANUÁLNÍ OVLÁDÁNÍ

Platformu ale můžete využívat i v manuálním režimu. Kdykoliv si můžete ručně nastavit, co se má právě v tento moment dít. Zda chcete prodávat přetoky nebo naopak vybíjení baterie do sítě zakázat, zda chcete spotřebovávat energii z fotovoltaiky nebo ze sítě atp.

Nyní spouštíme testovací provoz manuálního ovládání domácnosti pro všechny majitele střídače značky Victron a už teď pracujeme na tom, aby manuální řízení mohli vyzkoušet i další majitelé střídačů jiných značek.

CHCI TO VYZKOUŠET

BUĎTE JEŠTĚ
VÍCE SOBĚSTAČNÍ

Je lepší elektřinou uloženou v baterii pokrýt celou spotřebu v domácnosti nebo ji ve špičkách prodat do sítě? A když elektřina z fotovoltaiky nestačí na pokrytí vaší spotřeby, vyplatí se baterii v levných hodinách nabít ze sítě?

Odpověď najdete v naší platformě pro chytré řízení domácnosti. WaveRider bere v potaz cenu elektřiny na burze, predikci slunečního svitu ve vaší lokalitě a stav nabití vaší baterie a elektromobilu a vyhodnocuje, co je pro vás nejvýhodnější.

OVĚŘENO ZÁKAZNÍKY

Ovládání chytré domácnosti v závislosti na ceně elektřiny a predikci slunečního svitu jsme vyvinuli ve spolupráci s našimi zákazníky na základě našich rozhovorů na meetupech. Vycházíme tedy z reálných domácností a reálných příkladů.

PODÍVEJTE SE NA REÁLNÉ PŘÍKLADY VYUŽITÍ

Pro lepší chápání toho, jak chytré řízení funguje, jsme sepsali několik názorných scénářů chování FVE.

CHCI VIDĚT REÁLNÉ PŘÍKLADY