Podívejte se kolik stojí elektřina právě teď.

ALGORITMUS AUTOMATICKÉHO ŘÍZENÍ

Mozkem Protea je chytrý algoritmus. Ten funguje na pěti základních datových vstupech. Na základě nich pravidelně vyhodnocuje, jak naloží s elektřinou z fotovoltaiky a jak s elektřinou ze sítě, aby celková cena za spotřebovanou elektřinu byla co nejnižší a naopak cena za elektřinu dodanou do sítě co nejvyšší.

REÁLNÉ PŘÍKLADY VYUŽITÍ
AUTOMATIZACE V PLATFORMĚ PROTEUS

Pro lepší chápání toho, jak chytré řízení funguje, jsme sepsali několik názorných scénářů chování FVE. Scénáře jsou záměrně zjednodušené pro lepší pochopení.

V reálném světě se náš algoritmus pohybuje mezi jednolitvými scénáři tak, aby maximalizoval prodejní cenu elektřiny a minimalizoval nákupní cenu.

RANNÍ DODÁVKA DO SÍTĚ

VEČERNÍ VYBÍJENÍ DO SÍTĚ

ZÁPORNÉ CENY ELEKTŘINY

ZÁKAZ POUŽÍVÁNÍ BATERIE PŘI LEVNÉ CENĚ ELEKTŘINY

NABÍJENÍ BATERIE ZE SÍTĚ

JAK PROTEUS
FUNGUJE

Popsané scénáře jsou zjednodušením toho, jak pracuje algoritmus Protea na vzorových a jednoduchých situacích. V reálném provozu prochází FVE kombinací scénářů, které si algoritmus sám upravuje. Zpřesňuje predikce spotřeby, výroby a doplňuje další informace o ceně.

OVLÁDEJTE SVOU FVE CHYTŘE

Cílem je co nejvíce vydělat na dodávce do sítě a co nejvíce ušetřit na spotřebě s využitím stávajícího vybavení FVE. Na první pohled tak může dojít k neintuitivním scénářům, jako je např. blokování baterie pro vybíjení i když je elektřina drahá. Proteus totiž vidí, že elektřina bude ještě dražší a že vydělá více, pokud elektřinu prodá za vysokou cenu o něco později, než kdyby se z baterie ihned spotřebovala.

DOČETLI JSTE AŽ SEM?

A máte střídač značky Victron nebo Solax? Vyzkoušejte si manuální ovládání vaší domácnosti hned teď a ZDARMA.

CHCI TO VIDĚT